skip to Main Content
Prve Tekme Državnega Pokala

Prve tekme Državnega Pokala

Z novim letom smo pri tekmovalnem oddelku SK Gorica v Črni na Koroškem začeli s tekmami
državnega prvenstva. Na sporedu je bil tako slalom kot veleslalom. V soboto sta se na veleslalomski
tekmi v kategoriji U14 najbolj izkazala Sebastjan Bavdaž z 18. mestom ter Mia Koglot s 30. mestom.
Treba je omeniti, da nam je po prvi vožnji kazalo bolje, saj je prvo mesto zasedal Samo Sulič, ki je
prav tako kot 13. po prvi vožnji Taras Kruh Hvala, v drugi na žalost odstopil. V kategoriji U16 sta pri
dekletih 16. in 17. mesto zasedli Manca in Metka Pirih, pri fantih pa je najbolj izstopal Tristan
Semenič s 14. mestom.

V nedeljo je bil na vrsti slalom ki je potekal na strmem in ledenem terenu in je v kombinaciji s težkimi
postavitvami številnim smučarjem povzročal nemalo težav.
V kategoriji U14 dečki smo imeli v boju za najvišja mesta kar 3 smučarje, od katerih pa je v drugem
teku do cilja prišel le Samo Sulič, ki je dosegel odlično 5. mesto. Taras Kruh Hvala je odstopil,
Sebastjan Bavdaž pa je po veliki napaki tekmo zaključil na 21. mestu. Mesto pred njim je zasedel
Kristjan Šavli. V kategoriji U14 deklice je Ela V. dosegla 18. mesto. Mia K. in Julija K. pa sta žal
odstopili.

Sobotni scenarij se nam je ponavljal tudi v kategoriji U16, kjer je po odlični prvi vožnji Tristan
Semenič zasedal 5. mesto, a v želji po dosegu stopničk žal odstopil. Težke razmere sta odlično
izkoristila Gal Hvalič in Nik Fontanini, ki sta si prismučala 5. in 7. mesto. Pri dekletih spet podobna
zgodba, kjer je Metka Pirih po solidni prvi vožnji (12. mesto) na žalost odstopila.