skip to Main Content
ZAKLJUČNA PODELITEV NOTRANJSKO PRIMORSKE REGIJE

V športno  zabaviščnem centru Magma-X se je ob igranju bowlinga odvila podelitev nagrad skupnega seštevka Notranjsko Primorske Regije v organizaciji SK Gorica.

Podeljevanja se je udeležila tudi najboljša slovenska smučarka v tehničnih disciplinah Ana Bucik  katero je tudi na kratko ”intervjuval” naš tekmovalno tehnični vodja Borut Furlan. Sproščen pogovor se je vrtel tudi okoli trenerske menjave, dosedanjega trenerja Sergeja Poljšaka bo zamenjal Grega Koštomaj. Nato je sledilo še druženje, kjer so se lahko otroci pobljižnje spoznali z Ano in dobili tudi podpise in spominek na ta dogodek.

SMUČARSKI KLUB GORICA 4 LETO NAJBOLJŠI MED DRUŠTVI

Tudi v sezoni 22/23 je SK Gorica prepričljivo dobil skupni seštevek(2840 točk) pred drugo uvrščenim SK Matajur(2241 točk) in tretjim SK Javornik(1628 točk).

DVE PRVAKINJI IN DVA PRVAKA V POSAMIČNIH KATEGORIJAH

Julija Kobal je v kategoriji deklic do 14 let pometla s konkurenco(na 4 tekmah 4 zmage), pri dekletih do 16 let so na prvih 4 mestih same članice SK GoricaEla Vodopivec 1.mesto, Metka Pirih 2.mesto, Corina Škrabolje 3.mesto in Manca Pirih 4.mesto. Pri dečkih u14 je prvak postal Enej Stubelj, Kevin Fontanini je osvojil 2.mesto. V kategoriji do 16 let je bil najboljši Sebastjan Bavdaž, tretji je bil Samo Sulič, sledil mu je Nik Fontanini(4.mesto) in Amadej Kobal(6.mesto). Gal Hvalič je v kategoriji do 18let osvojil skupno 2.mesto.

Tik pod stopnikami so se uvrstili Eva Koglot(4,mesto U12 deklice) in Tomaž Bratina(4.mesto U10 dečki), Mizzon Matija(7.mesto U10 dečki)Luka Marušič(6.mesto U8 dečki), Živa Prijatelj(9.mesto U12 deklice), Polaris Peljhan(14.mesto U12 deklice), Tine Stubelj(7.mesto U12 dečki), Rok Radojevič(9.mesto U12 dečki), David Bratina(14.mesto U12 dečki), Luka Mizzon(15.mesto U12 dečki), Vitan Petrovčič(16.mesto U12 dečki), Mark Marušič(20.mesto U12dečki),  Neli Špacapan(10.mesto U14 deklice), Tristan Semenič(4.mesto U18 moški), Nik Poljanec(5.mesto U18 moški), Manca Hvala(7.mesto U18 ženske).

7 PRIZNANJ ZA POSEBNE DOSEŽKE V SEZONI 22/23

1. ANA BUCIK  izjemna sezona v Svetovnem Pokalu : 8. mesto seštevek SL(6x top 10), 14.mesto Seštevek VSL(2x top 10), Overall 21.mesto. Na svojem šestem Svetovnem Prventsvu v  Meribelu(FRA) je dosegla – 9.mesto SL, 25.mesto VSL
  2. MANCA HVALA:  prvo sezono med članicami na ravni FIS kronala s 3 uvrstitvami na stopničke v Državnem Pokalu do 18let(Pokal Neo).
  3. SEBASTJAN BAVDAŽ :v sezoni 22/23 si je z dobrimi nastopi priboril mesto v otroški državni reprezentanci, nastopil je na mednarodnem Pokalu Loka in na FIS CHILDREN CUP Serbia( VSL 1. mesto, SL 2.mesto)
  4. SAMO SULIČ: na mednarodnem FIS CHILDREN CUP Serbia je v veleslalomu osvojil 3.mesto, v Državnem Pokalu je osvojil 15.mesto.
  5. JULIJA KOBAL : na mednarodnem FIS CHILDREN CUP Serbia je v kategoriji do 14 let osvojila 1.mesto.
  6. ELA VODOPIVEC: dvakrat na stopničkah na mednarodnem FIS CHILDREN CUP Serbia(VSL 3. mesto, SL 2. mesto)
  7. NIK FONTANINI: na mednarodnem tekmovanju FIS CHILDREN CUP Serbia je v slalomu osvojil 3.mesto, v veleslalomu je bil 5.